SP 5 w Luboniu

Świat ŚWIETLIKÓW , czyli szkolna świetlica w Piątce.

ŚWIETLICA W Szkole Podstawowej nr5 pracuje w godzinach: 6.30 – 17.00.

Przebywają w niej dzieci przed lekcjami oraz po swoich zajęciach. W sali 109 odpoczywają, bawią się i uczą uczniowie klas pierwszych. Z kolei sala 110 jest królestwem klas drugich i trzecich.

 

Wychowawcy opiekujący się się dziećmi:

Pani Joanna Haręźlak – nauczycielka, pedagog, wychowawca dzieci, trener z zamiłowania i wyboru. Jest kreatywna, bezpośrednia, empatyczna, waleczna, konsekwentna, radosna. Pasjonuje ją natura, konie i motocykle. Pani Joanna mówi: “Przestrzeń świetlicy to najbardziej fascynujące miejsce pracy, jakie jest mi dane doświadczać zawodowo.”

Pani Agnieszka Weichmann to mgr socjologii. Kocha dzieci, potrafi zatroszczyć się o każde.
Spontaniczna, zawsze uśmiechnięta, budzi uśmiechy na twarzach innych. Tworzy wokół siebie pozytywną aurę Potrafi  zarazić pozytywną energią!
Uwielbia wycieczki rowerowe z rodziną do lasu oraz wyjazdy nad morzem.

Pani Daria Blaszka wcześniej pracowała jako nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej. Zawsze zależało jej na relacji z dziecmi opartej na wzajemnym szacunku i zaufaniu. Praca w swietlicy pozwala jej patrzec na swiat z perspektywy dzieci, które uczą ją radości z małych rzeczy, otwartości oraz kreatywności. Prywatnie jest szczęśliwa mamą dwóch chlopców. W wolnych chwilach lubi aktywnie spedzać czas na swieżym powietrzu. Ceni sobie spotkania w gronie rodziny i przyjaciół.


Pani Iga Strońska
jest mgr filologii rosyjskiej. Empatyczna i opanowana, gotowa wysłuchać każdego. Pokojowo nastawiona – chętnie pomoże i postara się rozwiązać problem z korzyścią dla obu stron. Lubi odwiedzać nowe miejsca i spędzać czas aktywnie, wybierając najczęściej rower, rolki lub basen”.
PS Od niedawna miłośniczka kotów:)

Pani Marta Berus – miłośniczka piłki ręcznej, jest zawodniczka poznańskiego klubu AL-KO AZS Poznań, który występuje na zapleczu polskiej ekstraklasy. Sport jest integralną częścią jej życia, a pasję do niego stara się zaszczepić swoim uczniom.  Zawsze stawia na dużą dawkę ruchu oraz zabawy na świeżym powietrzu. Poprzez sport uczy dzieci również szacunku do drugiej osoby oraz zasad fair play.

Pani Izabella Szulc –  bardzo lubi dzieci. Interesuje ją ich rozwój dlatego stara się, by wartościowo spędzały swój czas wolny. Akceptuje je takimi, jakie są – dostrzega każdego w grupie. Stara się stworzyć ciepłą, rodzinną atmosferę. Jest energiczną osobą z poczuciem humoru, bardzo wrażliwą na problemy małych ludzi. Kocha przyrodę, wycieczki po górach i wyprawy rowerowe. Najlepszym podziękowaniem za pracę jest dla niej uśmiech, zaufanie podopiecznych oraz radość na jej widok.

Pani Anna Polowczyk poza pracę w świetlicy prowadzi też zajęcia korekcyjno-kompensacyjne oraz kółko taneczne. Jej największą pasją jest taniec, który często gości w jej codzienności. Ceni uśmiech i wierzy w jego moc. W codziennej pracy stara się przekazywać dzieciom dużo pozytywnej energii, a jej wrażliwość pomaga w kontakcie z nimi.

Pani Małgorzata Kubiak jest miłośniczką i znawczynią historii. Przez wiele lat swojej pracy zawodowej przybliżała dzieciom postacia i wydarzenia. Bardzo lubi wycieczki historyczne i krajoznawcze. To osoba uśmiechnięta, pogodna, optymistycznie nastawiona do życia. Lubi sport i aktywność. Wspaniała organizatorka. Dzieci zyskują wiele dzięki jej pomysłowości i życzliwości.

 

Komunikaty

Zebranie Rady Rodziców – 17 maja o godzinie 18.00. Zapraszamy!

 

Uwaga, przyłączamy się do akcji KOLOROWE KREDKI, CZYLI KREDKOWY RECYKLING.
W tym roku również zbieramy niekompletne, częściowo zużyte kredki! Po obróbce trafią one do dzieci w szkołach przyszpitalnych, świetlicach środowiskowych i innych instytucji związanych z najmłodszymi. Z tych najkrótszych powstanie biżuteria i inne przedmioty na aukcje charytatywne.

Kredki można wrzucać do pudełka przy dyżurce (już jest ustawione) do 15 maja.

https://www.facebook.com/KoloroweKredkiFenomenalne/

Uwaga, uczniowie klas ósmych!

Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2023/2024 – limit szkół

WAŻNE !!!

W rekrutacji do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2023/2024 kandydat może wybrać maksymalnie 4 szkoły z Poznania i 4 szkoły z Powiatu Poznańskiego oraz dowolną liczbę klas w tych szkołach.

Kandydacie pamiętaj, że możesz również składać dokumenty do pozostałych szkół, które nie biorą udziału w elektronicznym naborze.

Wykaz szkół spoza naboru elektronicznego znajdziesz na stronie

https://www.cdzdm.pl/PL-H446- warto się zapoznać.

10.02.2023

UWAGA, od poniedziałku 13 lutego WYŁĄCZAMY DZWONKI w szkole.
Będą one odtąd służyły tylko do ogłaszania alarmów i ewakuacji.

31.01.2023

Uwaga, kontynujemy zbiórkę baterii! Jeżeli posiadacie zużyte baterie, można je przynieść do pani Joanny Taberskiej do sali 203. Do woreczka dołączcie kartkę z imieniem i nazwiskiem oraz klasą.