SP 5 w Luboniu
E-dziennik
Zobacz nasze najświezsze

Aktualności

30.05.2023SP5

Spotkanie z lekarzem w klasie 6b.

Klasa 6b na lekcji wychowawczej miała okazję dowiedzieć się, na czym polega praca neurologa. Naszym gościem była mama jednej z uczennic p. Anna Pawłowicz – Wentland, która powtórzyła z uczniami budowę centralnego układu nerwowego i narządy zmysłu.
Czytaj więcej
30.05.2023SP5

O obsłudze lotniska w klasie 6a.

22 maja klasę odwiedziła p. Magda Szymańska, mama naszego młodszego kolegi, Kacpra z oddziału przedszkolnego. Pani Magda pracuje na co dzień na poznańskiej "Ławicy". W czasie spotkania zdobyliśmy wiele ciekawych informacji na temat pracy na lotnisku.
Czytaj więcej
29.05.2023SP5

Konkurs „My favourite word”.

W poniedziałek 15 maja nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu z języka angielskiego „My favourite word”. Konkurs polegał na wybraniu swojego ulubionego angielskiego słowa i zilustrowaniu go techniką dowolną.
Czytaj więcej
28.05.2023SP5

Natalia Kin laureatką konkursu powiatowego!

Natalia Kin z klasy 5c zajęła drugie miejsce w konkursie "Palić, nie palić – oto jest pytanie?” organizowanego przez Powiatową Stację Sanitarno- Epidemiologiczną w Poznaniu.
Czytaj więcej
25.05.2023SP5

Egzamin ósmoklasistów 2023 za nami!

Uczniowie klas ósmych zakończyli egzamin - pisali testy z języka polskiego, matematyki i języka obcego (angielskiego, niemieckiego lub hiszpańskiego).
Przed nimi oczekiwanie na wyniki, które zostaną opublikowane 3 lipca.
Czytaj więcej
24.05.2023SP5

Kolorowe kredki, czyli kredkowy recykling.

Zakończyliśmy szkolną zbiórkę używanych kredek. Zostaną one przekazane organizatorom ogólnopolskiej akcji. Po obróbce trafią do dzieci w szkołach przyszpitalnych, świetlicach środowiskowych i innych instytucji związanych z najmłodszymi. Z tych najkrótszych powstanie biżuteria i inne przedmioty na aukcje charytatywne.
Bardzo dziękujemy wszystkim darczyńcom! SKW
23.05.2023SP5

Dzień Patrona inny niż zwykle!

18 maja był dniem wyjątkowym dla całej społeczności naszej Piątki. Obchodziliśmy Dzień Patrona – Jana Pawła II, który został zapamiętany nie tylko jako Papież, wielki Polak- patriota, autor dzieł literackich, ale także jako entuzjasta wycieczek górskich, gry w piłkę nożną, spływów kajakowych. Postanowiliśmy inaczej niż zwykle uczcić pamięć tak aktywnego człowieka. Wszystkie klasy udały się na rajd ulicami naszego miasta, by odnaleźć miejsca związane z Janem Pawłem II oraz poszerzyć wiedzę o Luboniu. Nawet najmłodsi uczniowie dzielnie rozwiązywali zadania związane z Patronem Szkoły, a nagrodą był wspaniały piknik połączony z zabawą na świeżym powietrzu. Takie dni lubimy najbardziej!
Natalia Szymczak
22.05.2023SP5

Śladami Patrona – klasy 4-7.

Z okazji Dnia Patrona także klasy 4-7 wzięły udział w rajdzie śladami św. Jana Pawła II. Uczniowie, spacerując ulicami naszego miasta i rozwiązując kartę pracy, utrwalili sobie wiedzę na temat patrona naszej szkoły. Równocześnie lepiej poznali nasze miasto i jego ważne miejsca.
Czytaj więcej
20.05.2023SP5

Szóstoklasiści w Toruniu i Bydgoszczy.

W dniach 11 i 12 maja klasy 6a oraz 6b wraz z opiekunkami wzięły udział w dwudniowej wycieczce integracyjnej do Torunia i Bydgoszczy.
Czytaj więcej
19.05.2023SP5

Szkolny EKO-Budżet Obywatelski w naszej szkole!

Nasza szkoła przystąpiła do projektu „DziałaMY dla klimatu!” realizowanego przez Stowarzyszenie CREO i Stowarzyszenie Metropolia Poznań. W ramach projektu grupa młodzieży uczestniczy w cyklu warsztatów obywatelskich a następnie jest odpowiedzialna za realizację akcji wolontariackich o charakterze społecznym i obywatelskim w tematyce ekologicznej.


Czytaj więcej
18.05.2023SP5

Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego 2023.

16 maja w Koninie odbył się etap wojewódzki Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Naszą szkołę reprezentowali: Maja Sulikowska, Lena Wiśniewska, Tymoteusz Adamczewski i Bartosz Szałapieta - uczniowie klas piątych.
Czytaj więcej
17.05.2023SP5

Warsztaty krawieckie w oddziale przedszkolnym.

Najmłodsze dzieci w szkole w maju zapoznają się z różnymi zawodami. Już od najmłodszych lat warto kreować swoją wyobraźnię z myślą o przyszłym zawodzie. 16 maja dzieci wzięły udział w warsztatach krawieckich.
Czytaj więcej