E-dziennik

Zerówka poznaje pracę straży pożarnej.

19.05.2024
14 maja dzieci z naszej zerówki wybrały się na wycieczkę do jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w naszym mieście. Dzięki życzliwości Panów Strażaków mogliśmy z bliska obejrzeć samochody i sprzęt pożarniczy. W trakcie rozmowy z Panem Olgierdem -  strażakiem ,dzieci dowiedziały się dużo o trudnej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy.

Zrozumiały, że strażak pomaga nie tylko w czasie pożaru, ale bierze również udział w akcjach ratowniczych, np. w czasie wypadku drogowego. Z dużym zainteresowaniem nasi wychowankowie obejrzeli strój strażaka do gaszenia pożaru i z wielką ochotą przymierzali hełm. Wielką atrakcją dla wszystkich było wejście do wozu strażackiego. Z wycieczki dzieci wróciły pełne niezapomnianych wrażeń i wspomnień. 

Składamy serdeczne podziękowania Pracownikom Straży Pożarnej w Luboniu za umożliwienie naszym dzieciom poznania zawodu strażaka z bliska. Tak zdobyta wiedza zachowa się na długo w ich pamięci.

Izabella Szulc

Katarzyna Ratajczak