E-dziennik

Wycieczka na lotnisko Ławica,

20.06.2024
Dnia 19 czerwca 2024 r. uczniowie klas 5a i 5e wzięli udział w programie edukacyjno-poznawczym „POZnaj Ławicę”. Była to doskonała okazja, aby zwiedzić poznańskie lotnisko, a także wyjątkowa możliwość spotkania z jego pracownikami!


Każdy z uczniów traktowany był jak prawdziwy pasażer. Nasza wycieczka została umieszczona na tablicy odlotów i zapowiedziana przez megafon. Wszyscy otrzymali okazjonalne karty pokładowe przy stanowisku check-in, przeszli prawdziwą odprawę i kontrolę. Zobaczyliśmy strefę biznes, sortownię bagażu, a potem autokarem udostępnionym przez WELCOME Airport Services przejechaliśmy po płycie lotniska, gdzie z bliska obejrzeliśmy wiele samolotów. Następnie odwiedziliśmy Jednostkę Straży Pożarnej, gdzie mogliśmy zobaczyć pokazy strażaków i największe wozy strażackie, w których mogliśmy sobie posiedzieć i zrobić zdjęcia. Zobaczyliśmy z bliskiej odległości lądowanie i start samolotu. Wycieczkę zakończył bardzo ciekawy pokaz pirotechników ze Straży Granicznej, po którym opuściliśmy lotnisko przez halę przylotów.

Z pewnością każdy z uczniów będzie już wiedział jak zachować się na lotnisku.

Anna Czerwińska