E-dziennik

Wycieczka do Fabryki Bombek w Gnieźnie.

20.12.2022
W poniedziałek 19 grudnia klasy 3c i 3d z opiekunami wybrały się do Fabryki Bombek w Gnieźnie. Podczas wycieczki mogliśmy zwiedzić całą Fabrykę, czyli cztery główne działy produkcji.

W dziale "dmuchalnia" zobaczyliśmy, jak podgrzewa się szklane rury, by z przygotowanych porcji szkła wydmuchać kule, z których powstaną piękne ozdoby choinkowe. W "srebrzalni" pokazano nam, jak w wyniku odpowiedniej reakcji chemicznej srebrzy się kule od środka. W "lakierni" widzieliśmy, jak kulki nabierają pięknych barw, a w dziale "dekoracja" mieliśmy okazję przyjrzeć się, jak nanosi się na bombki dekoracyjne wzory. Po zwiedzaniu uczestniczyliśmy w warsztatach plastycznych. Każdy otrzymał cztery bombki, które mógł udekorować według własnego pomysłu. Własnoręcznie wykonane bombki dzieci zabrały do domu. Wycieczka dostarczyła niezapomnianych wrażeń i wprowadziła w nadchodzącą atmosferę Świąt Bożego Narodzenia.