Warsztaty z pierwszej pomocy w klasach 1-3.

02.10.2024
W klasach I-III odbyły się warsztaty z pierwszej pomocy organizowane przez Ekipę Ratownika. Pani Paulina Wątrobińska ( wspaniały ratownik z powołania) wyposażyła najmłodszych uczniów naszej szkoły w podstawową wiedzę dotyczącą pierwszej pomocy i umiejętności radzenia sobie w sytuacjach najtrudniejszych, z którymi może mieć do czynienia każdy z nas.

Podkreśliła istotę numerów alarmowych oraz wartość ich wykorzystania podczas udzielania pierwszej pomocy.

Pierwszoklasiści doświadczyli na sobie jak wygląda pozycja bezpieczna oraz poznali przebieg resuscytacji, którą ćwiczyli na ogromnych misiach i fantomach. Uczniowie mogli również wsłuchać się w rytm bicia swojego serca, dzięki stetoskopom.

Drugoklasiści oraz trzecioklasiści poznali zasady udzielania pierwszej pomocy podczas zadławienia , a także nauczyli się wykorzystywać AED jako cennego narzędzia do udzielenia pomocy poszkodowanemu.

Każdy uczeń na koniec warsztatów został wyposażony w piękny dyplom, miniapteczkę lub magnes, a każda klasa otrzymała apteczkę na szkolne wycieczki. Nikomu z nas nie wolno zapominać o wartości, jaką mamy w swoich rękach, od najmłodszych do najstarszych - udzielenie pomocy drugiemu człowiekowi.

Przypominajmy sobie wiedzę z zakresu pierwszej pomocy, bo może to właśnie czyjeś życie będzie w naszych rękach - a wtedy trzeba działać! Z całego serca dziękujemy Pani Paulinie Wątrobińskiej za fenomenalne wyposażenie najmłodszych uczniów naszej szkoły w umiejętności związane z pierwszą pomocą. Z niecierpliwością oczekujemy na kolejny cykl warsztatów! " Pomagamy - nie czekamy "

Uczniowie i nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej SP5