E-dziennik

Uczymy się od siebie.

10.12.2023
4 grudnia uczniowie klasy 4b zostali zaproszeni przez swoich starszych z klasy 6b na lekcję prowadzoną w ramach innowacji pedagogicznej „Młody przyrodnik prezentuje i naucza”. Zajęcia prowadziła Laura, która przygotowała prezentację o myszoskoczkach. Na następnej lekcji tego dnia (j. polski) czwartoklasiści dowiedzieli się, czym jest sprawozdanie i jak należy je napisać, po czym redagowali teksty na podstawie instrukcji.

Relacje z lekcji prowadzonej przez Laurę były entuzjastyczne, uczniowie pisali, że wiele się dowiedzieli na temat życia i zwyczajów myszoskoczków, czym je karmić, jak dbać o ich bezpieczeństwo, jakie warunki zapewnić. Wspominali też o tym, że na koniec spotkania każdy, kto chciał, mógł zwierzątka wziąć do rąk, pogłaskać. „Bardzo mi się podobało”, „Było super” – pisali na zakończenie uczniowie w swoich sprawozdaniach. A niektórzy, zachęceni, rozważali hodowlę tych miłych zwierząt w swoim domu.

Magdalena Madajczyk-Głowacka, Aneta Jankowska-Łukomska, uczniowie klasy 4b