E-dziennik

To, co dzisiaj jest dowiedzione, kiedyś było fantazją!

18.03.2024
Czy zastanawialiście się, jak wyglądałby świat, gdyby nie było odkryć naukowych? Z pewnością nasze życie byłoby zupełnie inne, możliwe, że trudniejsze.
Klasa 3d postanowiła sprawdzić, czy ich gigantyczna kreatywność pozwoli im stworzyć własne wynalazki. Udało się ! Pomysłowość uczniów nie miała granic.

Dzieci stworzyły najnowszej generacji “Odrabiarkę zadań domowych” - maszynę, która pomaga w odrabianiu trudnych zadań, “Mopo-kapcie” - sprzęt, który zapewni ciepłe stopy i czystą podłogę, “Elektryczny segregator odpadów” pozwalający wyrzucać śmieci bez użycia rąk, “Okularowe wycieraczki”, dzięki którym szkła zawsze będą suche, “Automatyczny podawacz kredek”, który ułatwi wyszukiwanie przyborów w piórniku, “Brzęczyk zabawka” stworzony z materiałów recyklingowych, “Papierowy projektor maskotka”, dzięki któremu można stworzyć mnóstwo ciekawych, króliczych opowieści.
Wśród naszych wynalazków była również “Skitelsownia” pozwalająca w magiczny sposób zmieniać barwy cukierków oraz “Rurociąg” , który dzięki swojej budowie umilał czas zabawy dzieciom na przerwie. Ciekawym pomysłem okazały się również prototypy windy, która miała rozbudzać kreatywność w trakcie dziecięcej zabawy.
Podczas zajęć zwróciliśmy również uwagę na wynalazki, które znacząco odmieniają nasze życie. Przybliżyliśmy sobie historię powstania telefonu wynalezionego przez Aleksandra Bella oraz poznaliśmy działanie sprayu, który potrafi sam wyprasować nawet bardzo pogniecione ubranie.
Świat bez wynalazków byłby nudny, klasa 3d już o tym wie!

Anna Minke