E-dziennik

Szóstoklasiści w Toruniu i Bydgoszczy.

20.05.2023
W dniach 11 i 12 maja klasy 6a oraz 6b wraz z opiekunkami wzięły udział w dwudniowej wycieczce integracyjnej do Torunia i Bydgoszczy.

W Toruniu, w Planetarium obejrzeliśmy pokaz astronomiczny poświęcony Mikołajowi Kopernikowi i jego odkryciu. Następnie udaliśmy się na spacer. Odwiedziliśmy Rynek Staromiejski, Dom Mikołaja Kopernika, Krzywą Wieżę, mury obronne, katedrę św. Janów. Popołudnie spędziliśmy w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy, obok którego zostaliśmy zakwaterowani w Młodzieżowym Centrum Spotkań i Dialogu.
Kolejnego dnia pojechaliśmy do Bydgoszczy i odwiedziliśmy Muzeum Mydła i Historii Brudu, w którym wykonaliśmy swoje mydełka. Potem podzieliliśmy się na grupy i podczas gdy jedna klasa pływała tramwajem wodnym po rzece Brdzie, druga miała czas na posiłek oraz spacer po mieście. Z Bydgoszczy wróciliśmy do Lubonia.

Martyna Wiśniewska, Natalia Pawelska, Kinga Markowska, Helena Rusinek, Eryk Michalak oraz Wiktor Liskowski