E-dziennik

Szkolny Konkurs Pięknego Czytania.

15.05.2023
W miesiącu kwietniu przypadają dwa święta związane z książką : 2 kwietnia Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci oraz 23 kwietnia Dzień Książki i Praw Autorskich. Z tej okazji w naszej szkole zorganizowany został Szkolny Konkurs Pięknego Czytania. Przedstawiciele klas I-III rywalizowali ze sobą, pięknie czytając wylosowane fragmenty książek.

Lista zwycięzców Szkolnego Konkursu Pięknego Czytania:
Klasy 1:
1a – Pola Woźniak
1b - Hubert Mielcarek
1c – Robert Klimek
1d – Marcelina Jędruszczak
Klasy 2:
2a - Hanna Lis
2b – Paulina Michalak
2c – Oliwia Czajka
2d – Aaron Olschowka
Klasy 3:
3a – Jan Antkowiak
3b – Aleksandra Tomasiak
3c – Tymon Słuszczak
3d - Jan Piotrowiak

Dla podkreślenia świąt książki uczniowie klas starszych rozwiązywali quiz pt.: Każdy zna baśnie Andersena”, z którego wynika, że najbardziej znaną i zarazem ulubioną baśnią jest “Brzydkie kaczątko”, a klasy I-III kolorowały puzzle, z których powstała “Wieża książek”. Plakaty są wyeksponowane w bibliotece i cieszą się dużym zainteresowaniem także starszych uczniów.

Organizatorzy: Katarzyna Jóźwiak, Katarzyna Lis,
Natalia Szymczak, Sylwia Helak