E-dziennik

Szkolne rekolekcje wielkopostne.

05.03.2023
W dniach od 27 lutego do 1 marca odbywały się szkolne rekolekcje wielkopostne dla uczniów naszej Szkoły. Prowadziły je Siostry Klawerianki z Poznania.

W poniedziałek i we wtorek uczniowie uczestniczyli w naukach rekolekcyjnych w kościele. Słuchali opowieści o sześcioletniej dziewczynce Antonietcie Meo (Nennolinie), obecnie słudze Bożej, która pisała listy do Pana Boga, Maryi i Pana Jezusa. Dzieci mogły też dowiedzieć się, jak wygląda życie, nauka i praktykowanie wiary w Afryce. Opowiadała o tym s. Syncja, która sama pochodzi z Nigerii. W środę klasy starsze uczestniczyły we Mszy świętej, a młodsze – w nabożeństwie Drogi Krzyżowej. Każdego dnia uczniowie wykonywali także zadania rekolekcyjne w klasach, np. tworzyli makietę lub rysowali ilustrację pt. „Wioska afrykańska”, na podstawie filmów, quizów i zabaw przypominali sobie najważniejsze wiadomości na temat sakramentów: pojednania i Eucharystii oraz utrwalali wiedzę omisjach, podejmując grupowe działania przy kolejnych stacjach zadaniowych.

Małgorzata Popielas