E-dziennik

Święto NASZEJ POLSKI.

11.11.2023
Z okazji Dnia Odzyskania Niepodległości 11 Listopada w szkole odbył się uroczysty apel, prelekcja grupy rekonstrukcyjnej oraz konkurs "Co Ty wiesz o Polsce".

Szkoła była pięknie przystrojona w biało-czerwone barwy. Dzieci z edukacji wczesnoszkolnej wykonały godła, które zostały wyeksponowane w holu. Nasze drzewo pokryło się czerwonymi serduszkami z życzeniami dla Polski.
O godzinie 11.11 wspólnie zaśpiewalliśmy "Mazurka Dąbrowskiego", a uczniowie z klas 0-3 zaprezentowały wesołą piosenkę "Jestem Polakiem". Pani Dyrektor przypomniała wszystkim, czym jest Święto 11 Listopada i dlaczego to tak bardzo ważny dzień. Wszystkie dzieci wyrecytowały razem z panią Dyrektor wiersz Władysława Bełzy "Kto Ty jesteś?", a później dziewczynki z klas 6 i 5e odczytały życzenia dla Ojczyzny.
SP5

Fot. Katarzyna Pilarska, Łukasz Bogacz, Łukasz Budzyński,