E-dziennik

Świetliki dbają o ptaki zimą.

11.01.2023
Jedną z form ochrony środowiska jest odpowiednia edukacja już od najmłodszych lat. Podczas zajęć w świetlicy, dzieci uczyły się, jak dbać o ptaki zimą.

Dowiedziały się, że ptaki karmimy od pierwszych mrozów do końca marca regularnie. Trzeba zawsze pamiętać, że dokarmiamy je naturalnym pokarmem, który zwierzęta mogą znaleźć w naturze. Nie dokarmiamy suchym i spleśniałym chlebem, wędlinami czy resztkami ze stołu. To są pokarmy, które mogą powodować różnego rodzaju choroby a nawet śmierć ptaków. Dzieci otrzymały ziarna, którymi będą mogły dokarmiać ptaki w szkolnym karmniku. Wykonały też piękne prace plastyczne przedstawiające ptaki w zimowej scenerii. Zajęcia podobały się bardzo naszym podopiecznym, którzy wykazali się sporą wiedzą na temat zwierząt. Takie warsztaty uwrażliwiają dzieci na piękno przyrody, a dzięki naszemu dokarmianiu, ptaszki mają szansę przetrwać najgroźniejszą zimę aby wiosną w podziękowaniu pięknie nam zaśpiewać.

Izabella Szulc