Świetlicowi badacze w akcji.

21.10.2024
W ubiegłym tygodniu w świetlicy klas pierwszych odbyły się zajęcia naukowe w formie warsztatów umożliwiające dzieciom badanie zjawisk przyrodniczych. Zapoczątkowały one nasze spotkania Świetlicowego Klubu Badacza, które odbywać się będą co dwa tygodnie.

Na wyżej wymienionych zajęciach wykonaliśmy eksperymenty z wodą, które przybliżyły dzieciom pojęcie ciśnienia atmosferycznego,, różnicy między gęstością wody słonej i słodkiej, pokazały dlaczego niektóre przedmioty pływają, a inne toną oraz zobrazowaliśmy zdolność podciągania cieczy przez kapilary roślin. Dzieci były mocno zaangażowane w wykonanie doświadczeń i z uwagą przyglądały się ich efektom. Na koniec zajęć ocenialiśmy, które doświadczenie było najciekawsze. Ku naszej radości wszystkie doświadczenia bardzo się podobały,, a dzieci zapamiętały je tak dobrze, że obiecały pokazać przynajmniej jedno z nich w domu rodzicom i wytłumaczyć, dlaczego tak się dzieje.

Izabella Szulc

Katarzyna Ratajczak