E-dziennik

Świetlica małych patriotów.

10.11.2023
Narodowe Święto Niepodległości jest polskim świętem państwowym obchodzonym co roku 11 listopada. Aby przybliżyć to święto naszym wychowankom, w tym tygodniu prowadzone były różnorodne formy zajęć. Podczas nich dzieci zapoznały się z podstawowymi symbolami narodowymi – flagą, godłem, hymnem – oraz z historią obchodów tego święta. Jednym z działań było przygotowanie krótkiego występu - recytacji wierszy patriotycznych przez uczniów klasy 3 dla grupy zerówki oraz świetlicy klas pierwszych.

Wspólnie przygotowały różnymi technikami prace plastyczne – flagi wyklejane kulkami bibuły i malowane farbą, godło kolorowane kredkami, mapy Polski czy kotyliony z kartonu w barwach narodowych. Uczniowie wysłuchały pieśni patriotycznych i melodii żołnierskich.

Z pięknych prac powstała gazetka ścienna. Podsumowaniem tygodnia zajęć każdy uczeń otrzymał dyplom małego Patrioty.

Wychowawcy świetlicy