E-dziennik

Święta majowe w świetlicy.

30.04.2024
Ostatni tydzień kwietnia poświęcony był tematyce świąt majowych. Nasi uczniowie podczas zajęć świetlicowych zapoznali się z symbolami narodowymi oraz świętami, które są ważnym elementem dziedzictwa narodowego.

 Dzieci dowiedziały się, dlaczego należy szanować flagę oraz pozostałe symbole narodowe.  Uczniowie wraz z panią Agatą Przydanek uszyli flagę Polski.

Tematyka tych świąt była okazją do pogadanek i rozmów z wychowankami naszej świetlicy o rozbudzaniu szacunku dla ludzi pracy, symbolach narodowych, patriotyzmie i znaczeniu Ojczyzny w naszym życiu. Podczas zajęć plastycznych uczniowie malowali farbami symbole narodowe, wycinali z papieru kolorowego flagi Polski, wykonywali z krepiny biało – czerwone kwiaty oraz wykonali gazetkę tematyczną.