E-dziennik

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu.

09.04.2024
W minionym tygodniu obchodziliśmy Tydzień Świadomości Autyzmu. Uczniowie naszej szkoły od tych najmłodszych do najstarszych wzięli udział w akcji "Zaświeć się na niebiesko". Ich ubrania były niebieskie, dodatkowo przynosili niebieskie przedmioty na znak życzliwości dla osób z autyzmem.

Klasy 3a oraz 3d przygotowały prezentację na temat autyzmu, którą prezentowały w każdej klasie na każdym poziomie. Prezenterzy spisali się na medal, poza ciekawym sposobem opowiadania o autyzmie, wykorzystali metodę darmową, wcielając się w rolę osoby z autyzmem, pokazywali również pokazaniu realnych przykładów ułatwiających zrozumienie funkcjonowania osób z autyzmem. W podsumowaniu okazało się, że właśnie dzięki temu, że każdy z nas jest inny, wyjątkowy, świat staje się piękniejszy. 🙂 Młodych uczniów słuchali młodsi i starsi. Gratulujemy im odwagi i dziękujemy za przygotowanie tego wystąpienia publicznego.
Uczniowie wykonywali również przepiękne plakaty, niebieskie serca oraz puzzle, które są jednym z symboli autyzmu.
Podsumowaniem tych dni było zebranie się na powietrzu wszystkich klas i złapanie niebieskiej linki na znak uświadomienia sobie oraz światu, że fakt mówiący o tym, że może i każdy z nas jest inny, ale łączy nas zawsze to wszystko , co mamy w sobie najlepsze.
Wrażliwość i akceptacja uczniów naszej szkoły okazała się nieoceniona. Warto czasem sobie przypomnieć, że fakt, że każdy z nas jest inny czyni ten świat piękniejszym. 🙂🙂

Wszystkim kochanym uczniom i ich cudownym nauczycielom z całego serca dziękujemy 🥰

Anna Minke
Anna Augustyniak