E-dziennik

Spotkanie z artystką.

07.05.2024
19 kwietnia 2024 roku, w ramach zajęć z doradztwa zawodowego, odwiedziła nas mama ucznia klasy 8 – Wolfganga- pani dr Paulina Maciaszczyk.
Pani Paulina jest solistką orkiestry Filharmonii Poznańskiej, gdzie gra na harfie. Wykłada także w Akademii Muzycznej w Poznaniu.

Podczas zajęć opowiadała o swojej pracy i zachęcała do spróbowania swoich sił w zawodzie muzyka.

Zawód artysty muzyka polega na ćwiczeniu gry na instrumencie oraz wykonywaniu koncertów. Wiąże się z poznawaniem ciekawych ludzi i licznymi podróżami. Aby zostać muzykiem, trzeba kochać muzykę. Rozpocząć naukę gry, śpiewu lub rytmiki można także w nastoletnim wieku. W Zespole Szkół Muzycznych w Poznaniu przy ul. Nieszawskiej nauka jest darmowa i można tam zacząć swoją artystyczną drogę.

Rozmawialiśmy także o podobieństwach zawodu muzyka do zawodowego sportowca, o tajnikach pracy w orkiestrze symfonicznej i wielu innych ciekawych zagadnieniach związanych z byciem artystą. Bez takich ludzi jak pani Paulina, nie byłoby między innymi muzyki w filmach czy na koncertach słynnych wokalistów. Świat byłby bardzo cichym miejscem bez muzyki, dlatego warto rozważyć naukę w szkole muzycznej.

Uczestnicy spotkania - klasa 8a