E-dziennik

Śladami Patrona – klasy 4-7.

22.05.2023
Z okazji Dnia Patrona także klasy 4-7 wzięły udział w rajdzie śladami św. Jana Pawła II. Uczniowie, spacerując ulicami naszego miasta i rozwiązując kartę pracy, utrwalili sobie wiedzę na temat patrona naszej szkoły. Równocześnie lepiej poznali nasze miasto i jego ważne miejsca.

Na placu Edmunda Bojanowskiego uczniowie dowiedzieli się, w którym roku i po co do Lubonia przyjechał Karol Wojtyła. Poznali historię pomnika “Znicz Pamięci Pokoju”, ławeczki Edmunda Bojanowskiego i innych zabytków. Zapoznali się również z tablicami informującymi o Urzędzie Miasta i roślinności, która jest charakterystyczna dla tej okolicy.

Następnie uczniowie odwiedzili teren dawnego obozu karno - śledczego w Żabikowie. Dowiedzieli się tam, kto w tym miejscu przebywał i poniósł śmierć.

Kolejnym punktem programu było Wzgórze Jana Pawła II, gdzie był czas na piknik, któremu sprzyjała piękna, słoneczna pogoda i wykonanie kolejnych zadań na karcie pracy. 

Ostatnim punktem na trasie był głaz narzutowy, który znajduje się na terenie najmłodszej parafii w naszym mieście. Z tego miejsca wszyscy uczniowie wracali do szkoły, gdzie mieli czas na podsumowanie rajdu.

Katarzyna Urbaniak i Paulina Hącia