E-dziennik

Siódmoklasiści na wycieczce.

30.05.2024
22 maja wyruszyliśmy w kierunku północnej Polski. Pierwszego dnia głównym punktem naszego wyjazdu był zamek krzyżacki w Malborku, który zwiedziliśmy z przewodnikiem. Ogromne wrażenie zrobiły na nas zgromadzone na zamku eksponaty i sam budynek, który zachwyca swoją wielkością. 

Po południu dotarliśmy do Władysławowa, które było miejscem naszego zakwaterowania. Wieczorem był jeszcze czas na spacer brzegiem morza i małe zakupy.

Drugi dzień był bardzo intensywny. Spędziliśmy go na spacerze po Gdańsku z przewodnikiem, w czasie którego zobaczyliśmy najważniejsze miejsca związane z historią tego pięknego miasta i wizycie w Muzeum II Wojny Światowej. W muzeum, które dysponuje jedną z największych powierzchni wystawienniczą w Europie za pomocą artefaktów i nowoczesnej technologii, poznaliśmy nie tylko historię ludności cywilnej żyjącej w trakcie II wojny światowej, ale i wyjątkowość polskiego doświadczenia na tle innych narodów. W drodze powrotnej do Władysławowa zatrzymaliśmy się w Sopocie na spacer słynnym Monciakiem i wizytę na molo.

Trzeciego dnia mieliśmy czas na spacer po Władysławowie, które jest znane z Alei Gwiazd Sportu, Rezerwatu Przyrody “Słone Łąki” i pożegnanie z morzem. 

Był to bardzo udany wyjazd. Dużo się dowiedzieliśmy, mieliśmy też czas na integrację i ruch na powietrzu.

Katarzyna Urbaniak  Paulina Hącia