E-dziennik

PRZYRODNICZE TRIO 2024

12.06.2024
5 czerwca obchodzimy Światowy Dzień Ochrony Środowiska. Jak co roku drużyny uczniów klas szóstych i siódmych rywalizowały w konkursie Przyrodnicze Trio, wykazując się wiedzą na temat sposobów dbania o czystość najbliższego otoczenia, o miejscach ochrony przyrody w Polsce.


Inni, chętni uczniowie Piątki, przygotowali w holu szkoły wystawę prac plastycznych „Dokąd na spacer”- prac , które przypominają i poszerzają wiedzę o faunie i florze parków narodowych w Polsce oraz na świecie. Stworzyli też gazetkę ścienną przy sali 203 z propozycją działań proekologicznych na co dzień dla każdego z nas.
Zwycięzcami tegorocznej edycji Przyrodniczego Trio jest drużyna klasy 6b : Adam Niemiec, Julian Kleiber, Wojciech Wilma .
Miejsce drugie zajął zespół z kl. 6d : Jakub Rosicki, Lena Wiśniewska, Maja Sulikowska.
Miejsce trzecie zajęła grupa z kl. 6c: Zofia Mróz,, Franek Liński, Lena Tokarska.

GRATULUJEMY
Joanna Taberska i Aneta Łukomska