Projekt polonistyczny w klasie 5a.

19.06.2024
Klasa 5a przystąpiła w tym roku do projektu przedmiotowego z języka polskiego, którego tematem przewodnim była mitologia grecka. Uczniowie w grupach przez miesiąc sumiennie i z pełnym zaangażowaniem pracowali, a efekty swych działań zachowali w albumach mitologicznych.

Wszyscy otrzymali kryteria oceniania albumu, a pracowaliśmy głównie na lekcji.

* Każdy sam zaprojektował stronę tytułową.

* Pojawiło się bardzo niewiele kart pracy do wypełnienia. Uczniowie mieli za zadanie sami zaplanować notatkę i ją uzupełnić.

* Są prace plastyczne: grecka waza, cztery pory roku.

* Dzieci uzupełniły drzewko decyzyjne, stworzyły list gończy oraz profil facebookowy wybranego boga, a także wygenerowały karty mocy.

* W albumie znalazły się też formy literackie: list do wybranego boga/herosa, opowiadanie "Wizyta na Olimpie" oraz zaproszenie na ucztę bogów.

* Uczniowie wymyślili także wizytówkę firmy, którą mogliby założyć z wybranym przez siebie bogiem.

* Nie obyło się bez wykonania 12 prac Heraklesa, czyli domowych obowiązków wykonywanych w czasie pracy projektowej.

Uczniowie byli zachwyceni taką formą pracy i niesamowicie dumni z efektów swoich działań.

Ogromnie dziękujemy za współpracę przy projekcie panu Zbigniewowi Cichockiemu, nauczycielowi plastyki, który sprawował pieczę nad plastyczną oprawą wykonywanych zadań.

Ewa Sierocka