Projekt edukacyjny “W kosmos z klasą”

07.03.2024
W klasie 1a odbyły się prawdziwie kosmiczne zajęcia. Dzieci realizowały projekt edukacyjny "W kosmos z klasą" w oparciu o scenariusz projektu "Uniwersytetu Dzieci".
Wspólnie odkrywaliśmy jak powstają planety, jak wygląda Układ Słoneczny, eksperymentowaliśmy ze światłem i modelem kuli ziemskiej.

Wiemy, jak powstają dzień i noc, czym jest księżyc, co możemy zaobserwować na niebie i wiele, wiele innych ciekawych informacji. Nasza sala zamieniła się w centrum badawcze, a mali astronomowie zadawali sobie pytania, na które wspólnie szukali odpowiedzi.
Pracując w grupach, dzieci stworzyły oryginalne i niepowtarzalne plansze przedstawiające Układ Słoneczny. Ta kosmiczna podróż będzie jedną z tych niezapomnianych.
Agata Przydanek