E-dziennik

“Postaraj się zrozumieć, zaakceptować, a nie oceniać”- ZAPALILIŚMY SIĘ NA NIEBIESKO.

04.04.2023
3 kwietnia z okazji obchodów Światowego Dnia Autyzmu spotkaliśmy się w holu głównym szkoły, gdzie zrobiliśmy z Paniami Dyrektor i dziećmi "Niebieskie Serce" z odcisków dłoni. Następnie "zapaliliśmy" symbolicznie żarówkę, którą utworzyły dzieci z przyniesionych niebieskich kartek.
W klasach odbyły się zajęcia i pogadanki według indywidualnych scenariuszy nauczycieli.
W szkole wiele dzieci i nauczycieli ubrało się na niebiesko, by okazać swoją solidarność i akceptację z dziećmi i osobami autystycznymi.
Wszystko po to, by zaakcentować, że świat jest barwny, kolorowy dzięki odmienności. Każdy człowiek jest unikatowy i potrzebny na świecie. Motto przewodnie: "Postaraj się zrozumieć, zaakceptować, a nie oceniać".

Organizatorki:
Sylwia Helak, Aleksandra Sołecka, Klaudia Lamch, Małgorzata Kusiołek