E-dziennik

Obchody TYGODNIA MATEMATYKI

20.03.2024
Na tegoroczne Święto Królowej Nauk uczniowie PIĄTKI przygotowali ciekawe, plastyczne prace projektowe. Najmłodsi wykonali plakaty na temat: „Matematyka jest wszędzie”, udowadniając w swoich pracach, iż dzień bez zastosowania matematyki jest niemożliwy. Uczniowie klas czwartych zaprojektowali „ Podróże matematyczne”. Na ciekawych graficznie pracach przedstawili koszty wyjazdu dla określonej liczby osób w dowolne miejsce. Piątoklasiści w swoich projektach wykazali się umiejętnością planowania wnętrza pokoju dla ucznia szkoły podstawowej i określenia kosztów wyposażenia takiego pokoju. Uczniowie klas szóstych byli autorami projektów przestrzennych : "Matematyka w ogrodzie"- wykonali projekty ogrodów w dowolnym kształcie i miejscu. Zaplanowali szczegółowo koszty zakupu potrzebnych materiałów oraz niezbędnych roślin. Określili dokładnie: nazwy materiałów, ceny zakupu, koszt wykonania niezbędnych prac ogrodniczych, dodatkowych opłat. Ciekawe , papierowe  budynki: urzędu, szkoły , galerii, kina i inne-   o różnych kształtach i wielkościach  wykonali i  umieścili w swoich projektach-na dużych makietach” Miasteczko graniastosłupów”  uczniowie klas siódmych.

Propozycje projektów  omawiane  były na lekcji i wykonywane w grupach. W realizacji prac projektowych większość uczniów  wykazała się zaangażowaniem i kreatywnością.

 Dzień  Matematyki był też okazją do  przeprowadzenia zajęć na wesoło. Uczniowie rozwiązywali :  labirynty, krzyżówki , zagadki, domina, rebusy o treści matematycznej.

12 marca na drodze KONKURSU wyłoniliśmy także MISTRZA TANGRAMU na poszczególnych poziomach. Zwycięzcami zostali:

- klasa 4 : Marta Kucharczyk z kl 4d,

- klasa 5:Marianna Chwiłkowska z kl 5a,

- klasa 6:Dawid Nagórski z kl 6a,

- klasa 7:Damian Mikuszewski z kl 7b

GRATULUJEMY!

Bardzo dziękujemy panu Włodzimierzowi Darnie za profesjonalnie wydrukowanie portrety matematyków, które uświetniły ten dzień jako dekoracja i będą nam służyć w sali matematycznej.

Organizatorki:

 Joanna Taberska, Wiesława Stankiewicz