E-dziennik

Na warsztatach w Muzeum Narodowym.

18.09.2023
15 września siódmoklasiści opuścili szkolne mury i udali się na warsztaty pt. „Fałszerze dzieł sztuki” do Muzeum Narodowego w Poznaniu, aby pogłębić swoją wiedzę z zakresu historii, plastyki i języka polskiego.

Zajęcia, w których braliśmy udział, pozwoliły nam na zdobycie informacji na temat pojęć ze świata sztuki, takich jak: oryginał, falsyfikat, kopia, replika. Wysłuchaliśmy także dwóch „historii z dreszczykiem”, czyli opowieści o muzealnych kradzieżach – w latach 70-tych obrazu Jacka Malczewskiego, a w roku 2000 jedynego w polskich zbiorach dzieła Claude’a Moneta - „Plaża w Pourville”. W czasie warsztatu rozwiązywaliśmy w grupach rozmaite zadania w przestrzeniach galerii.

Mieliśmy także możliwość obejrzenia (już ostatnich dni) wystawy obrazów Jacka Malczewskiego „Idę w świat i trwam” z kolekcji Lwowskiej Narodowej Galerii Sztuki im. Borysa Woźnickiego.

Klasa 7a i 7b pod opieką pań:
Paulina Hąci, Katarzyny Urbaniak i Katarzyny Wilińskiej-Jóźwiak