E-dziennik

Młody przyrodnik prezentuje i naucza.

06.03.2024
Nasi uczniowie pogłębili wiedzę o królikach - osobiście zapoznali się z trzema uroczymi futrzanymi damami. Wysłuchali informacji oraz ciekawostek na temat najpopularniejszych ras hodowlanych. Prezentowali włochatego KARZEŁKA TEDY, niebieskooką KRÓLISIĘ HOLENDERSKĄ oraz uroczego LWIEGO KRÓLIKA.

Okazane króliki podbiły serca uczniów. Dzieci chętnie zadawały pytania, głaskały oraz przytulały nasze milusińskie. Miano najdelikatniejszego futerka uzyskał KARZEŁEK TEDY, natomiast na to, by ogłosić najsłodszego króliczka, nie było szans. W oczach dzieci wszystkie prezentowane futrzaczki były urocze i trudno było wybrać najsłodszego. Jak widać animaloterapia jako wspomaganie edukacji i wychowania ma bardzo pozytywny wpływ na nasze dzieci. Uczy ich empatii, opiekuńczości i wielu innych pozytywnych odruchów. Kontakt ze zwierzętami pomaga im przede wszystkim wyciszyć emocje i działa uspokajająco na nasze pociechy.
Emilia Krakowska, klasa 5e