E-dziennik

Mikołajkowy Wieczór Planszowy.

12.12.2023
Dnia 6 grudnia Samorząd Uczniowski w ramach Mikołajek zorganizował Mikołajkowy Wieczór Planszowy. Uczniowie z klas 4-8 przynieśli swoje gry i grali w: monopol, pędzące żółwie, szachy, eurobisness, sen, prawo dżungli, uno, wirus, mini max, mine, gra pozorów, labirynt, smoki.

Wieczór też był alternatywą dla gier komputerowych. Gry planszowe uczą zasad
współzawodnictwa, zobowiązując do przestrzegania określonych reguł i zasad oraz dają możliwość przygotowania się do tego, na czym polega zdrowa rywalizacja. Gry rozwijają logiczne myślenie, zmuszają do poszukiwania najlepszych rozwiązań. Ten czas umilała nam świąteczna muzyka i słodki poczęstunek. W szkole natomiast pojawił się prawdziwy Mikołaj, który w obecności Śnieżynek rozdawał cukierki.

Marcel Bielinis, 5a