E-dziennik

Mikołajki we Wrocławiu.

15.12.2023
6 grudnia siódmoklasiści pojechali na wycieczkę do Wrocławia. Pierwszym punktem naszego programu było zwiedzanie Hydropolis, które jest unikatowym centrum wiedzy o wodzie łączącym walory edukacyjne z nowoczesną formą wystawienniczą.

Hydropolis jest także wyjątkowym przykładem rewitalizacji obiektu przemysłowego, ponieważ ekspozycja mieści się w XIX-wiecznym podziemnym zbiorniku czystej wody. Następnie udaliśmy się na Ostrów Tumski, który wyglądał niezwykle malowniczo zasypany cały śniegiem. Stamtąd udaliśmy się na spacer po mieście szlakiem wrocławskich krasnali. Naszą wycieczkę zakończyliśmy na jarmarku świątecznym, gdzie był czas na podziwianie świątecznych dekoracji i drobne zakupy.
Był to bardzo udany wyjazd, który pozwolił na odkrywanie ciekawych miejsc we Wrocławiu i integrację.

Katarzyna Urbaniak
Paulina Hącia