E-dziennik

Mamy rzemiosło w planach na przyszłość!

13.03.2023
Dnia 7 marca 2023r. w klasie 8b na doradztwie zawodowym lekcję przeprowadziła pani Iwona Derda z Wielkopolskiej Izby Rzemieślniczej.

Na początku zagraliśmy w grę kahoot, z której mogliśmy się dowiedzieć o zawodach związanych z rzemiosłem, takich jak cukiernik, stolarz czy tapicer. Następnie poznaliśmy, czym jest rzemiosło oraz poznaliśmy różne branże  zawodowe, np. spożywczą  drzewną, budowlaną,  usług osobistych, artystyczną, motoryzacyjną,  i mechaniczną.  Na specjalnie przygotowanych filmikach zobaczyliśmy, jak wygląda nauka zawodu w szkole branżowej I stopnia.

Na koniec obejrzeliśmy inny  film przedstawiający uczniów, którzy wybrali szkołę branżową i zawód w rzemiośle. Po takiej lekcji na pewno mamy rzemiosło w planach na przyszłość.

Jaśmina Stando, 8b