E-dziennik

Majowe Święta w naszej świetlicy.

30.04.2023
Maj jest miesiącem szczególnym dla naszej Ojczyzny. W tych pierwszych trzech dniach maja obchodzone są święta upamiętniające najważniejsze wydarzenia i symbole, które zapisane zostały w historii naszego państwa. 1 maja obchodzimy Święto Pracy. 2 maja obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. W tym dniu przypominamy sobie o historii i znaczeniu biało – czerwonej flagi. Święto Narodowe Trzeciego Maja to święto państwowe, które jest obchodzone na pamiątkę uchwalenia w 1791 roku Konstytucji 3 Maja.

Tematyka tych świąt jest okazją do pogadanek i rozmów w ramach zajęć edukacyjnych z wychowankami naszej świetlicy o symbolach narodowych, patriotyzmie i znaczeniu Ojczyzny w życiu każdego Polaka. W tym czasie uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach plastyczno-technicznych związanych ze świętami majowymi. Podczas zajęć plastycznych uczniowie malują, rysują symbole narodowe, przygotowują flagi Polski, godło, wykonują biało – czerwone kwiaty. Tego typu zajęcia mialy na celu uwrażliwienie dzieci na wartości związane z naszą Ojczyzną – Polską.

Wychowawcy świetlicy