E-dziennik

Lapbook inspiracją do twórczego rozwoju ucznia.

12.01.2023
Lapbook to rodzaj teczki tematycznej i obrazkowej mapy myśli, w której umieszcza się informacje, ciekawostki, zadania i zagadki na wybrany temat. Uczniowie klasy 1a wykonali lapbook prezentujący najważniejsze informacje na temat zimy.

Podczas pracy w grupach nad rozkładaną książeczką, dzieci dowiedziały się, jakie są najpopularniejsze zimowe sporty, jak zimą bawić się bezpiecznie, a także jak powinna wyglądać zimowa garderoba. Spora część lapbooka została poświęcona informacjom przyrodniczym. Dzieci dowiedziały się, jakie ptaki odlatują na zimę do ciepłych krajów, które zwierzęta zapadają w sen zimowy, a które są aktywne mimo otaczającej ich mroźnej i śnieżnej aury.

Dzieci spisały się na medal, a ich prace były bardzo pomysłowe.
Gratulujemy pierwszoklasistom wspaniałych prac!

Katarzyna Lis, Sylwia Helak