E-dziennik

Kółko informatyczne w akcji.

17.06.2024
Ostatnio  uczniowie z klas 6c i 6d uczęszczający na cotygodniowe kółko informatyczne dostali zadanie specjalne.

Trzeba było naprawić szkolną drukarkę 3d. Problem polegał na obracającym się zderzaku, który zamiast odchylania się, powinien uderzać w styk. Uczestnicy zauważyli źródło problemu krótko po rozkręceniu urządzenia i równie szybko udało się go naprawić. Z pomocą serwisu komputerowego wydrukowany został specjalny element umożliwiający dotknięcie styku przez zderzak. Uczniowie przykręcili ową część, a naprawę uczcili wydrukowaniem gwizdków w różnych kolorach.
Uczestnicy zajęć spędzili wiele miłych chwil w sali informatycznej. Najczęściej były one poświęcone programowaniu robotów lub tworzeniu projektów do drukarki 3D. Największym z nich były pełnowymiarowe szachy, w których każdy najmniejszy szczegół jest idealnie dopracowany. Uczniowie z ogromnym entuzjazmem co tydzień we wtorki przychodzili na zajęcia aby cieszyć się nowymi umiejętnościami informatycznymi.

Lena Wiśniewiska, 6d
-