E-dziennik

Klasa 8a w siedzibie Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

20.05.2024
17 maja 2024 roku klasa 8a w ramach projektu „Społeczeństwo obywatelskie” odwiedziła siedzibę Samorządu Województwa Wielkopolskiego. Projekt został stworzony z myślą o uczniach VII i VIII klasy szkoły podstawowej jako zajęcia wprowadzające do zagadnienia lub dopełniające wykłady z zakresu wiedzy o społeczeństwie oraz jako żywa lekcja wiedzy na temat funkcjonowania samorządu terytorialnego.

W ramach spotkania uczestnicy poznali  historię samorządu, a także przyswoili  sobie podstawowe fakty na temat województwa wielkopolskiego.  Wyjaśniono  podstawowe zagadnienia dotyczące pracy Sejmiku oraz Zarządu Województwa Wielkopolskiego. Zaprezentowano nam możliwości aktywnego zaangażowania się w życie lokalnej społeczności. Pan Tomasz Orłowski szeroko opowiedział  o odpowiedzialności za małą ojczyznę i wspólną przestrzeń, jaką, dzięki środkom finansowym pochodzącym z podatków, możemy sami zagospodarować. Podczas wizyty zachęcił młodzież  do angażowania się w działalności samorządu uczniowskiego i lokalnych stowarzyszeń działających dla dobra lokalnej społeczności.

Wycieczka do siedziby Samorządu Województwa Wielkopolskiego to także zwiedzanie 11-piętrowego biurowca, który został oddany do użytku 1 lipca 2015 roku.

Justyna Golanowska, Wiktoria Waszak, 8a