E-dziennik

Klasa 5d w Żurawińcu.

13.05.2024
Uczniowie klasy 5d wraz z wychowawczynią P. Wiesławą Stankiewicz, oraz P. Małgorzatą Kubiak wybrali się na zieloną szkołę do Żurawińca.
Pierwszego dnia dzieci pojechały do muzeum starych zawodów w Mniszkach.

Zostaliśmy tam ciepło przyjęci wraz z sucharami P. Witka - przewodnika. Własnoręcznie przygotowaliśmy i ozdobiliśmy własne "ryczki" - małe taboreciki. W pensjonacie mieliśmy ciekawe zajęcia w terenie z instruktorami - animatorami. Zadania były bardzo ciekawe, np: ścianka wspinaczkowa, strzelanie łukiem, rzut podkową do opony, paintball, układanie puzzli na czas, malowanie flag, poszukiwanie wykrywaczem metali, odczytywanie szyfru do walizki i chodzenie po linie. Wygrała drużyna królewskie drzewa, czyli : Joachim, Marta, Liliana, Aleksandra, Alex, Maja. Wieczorem P.Witek opowiadał o zwierzętach leśnych, ich rogach i porożach. Następnie była dyskoteka, a potem ognisko. Następnego dnia 5-klasiści lepili z gliny figurki i skarbonki zwierząt. W drodze powrotnej wstąpiliśmy do nowoczesnej kręgielni w Sierakowie. Wszyscy pełni wrażeń wróciliśmy do domu :)
Autorki: Marta Kozakiewicz i Emilia Sommerfeld