E-dziennik

Klasa 5d w Muzeum “Niewidzialna ulica”

08.12.2023
W listopadzie klasa 5d wybrała się na wycieczkę do Muzeum "Niewidzialna ulica". To miejsca prowadzą osoby słabo widzące.

Klasę podzielono na trzy grupy. Moja grupa zaczęła od zrobienia ciasteczek. Pani miała specjalną wagę, przystosowaną dla niewidomych. Ciasto przygotowaliśmy sprawnie.
Następna stacja to klucz zajęć - zwiedzanie ulicy, w całkowitej ciemności. Przechodziliśmy z pokoju do pokoju, dotykając tylko różne przedmioty Byliśmy w salonie, sklepie, pokoju muzycznym i bawialni oraz w tramwaju. Jakie to trudne tylko dotykiem rozpoznawać miejsca i przedmioty! Trzecim etapem było poznanie przyrządów, ktróre pomagają na co dzień osobom słabo widzącym, po udarze, cukrzycy oraz z ograniczonym polem widzenia. Na koniec dostaliśmy świeżo upieczone przygotowane przez nas ciasteczka. Bardzo mi się podobało to miejsce - warto było poznać trudny świat niewidomych ludzi.
Marianna Kaszuba z 5d