E-dziennik

Klasa 4b na wycieczce we Wrocławiu.

25.04.2023
W dniu 14.04.2023 klasa 4b wraz z wychowawczynią p. Małgorzata Szymankiewicz i nauczycielką przyrody p. Magdaleną Kaszkowiak wybrała się na wycieczkę do Wrocławia. Uczniowie zwiedzili Wrocławski Ogród Zoologiczny wraz z Afrykarium, a także Interaktywne Muzeum Wody Hydropolis.

Spacer po ZOO był bardzo ciekawy i pełen emocji. Obserwacja zwierząt, a także pozyskiwanie o nich informacji były bardzo ekscytujące , a ich wyniki zostały uwiecznione przez uczniów na wielu zdjęciach.
W Afrykarium uczestnicy wycieczki obserwowali też w 19 akwariach i basenach prezentowane zwierzęta zamieszkujące plaże i rafę koralową Morza Czerwonego, rzekę Nil, krainę Wielkich Rowów Afrykańskich, plaże Wybrzeża Szkieletów oraz głębiny Kanału Mozambickiego.
W Interaktywnym Muzeum Wody Hydropolis , jedynym w Polsce centrum wiedzy o wodzie uczniowie mieli okazję uczestniczyć w zajęciach prowadzonych przez przewodnika i prześledzić historię odkrywania podwodnego świata oraz posłuchać opowieści o początkach wody, jak powstała woda, czy dużo jest jej w kosmosie i jak trafiła na Ziemię.
Wycieczka stała się inspiracją do zdobywania nowej wiedzy przyrodniczej i była świetną okazją dla klasy do wspólnego spędzenia czasu .

Małgorzata Szymankiewicz