E-dziennik

IV Międzyszkolne Mikołajkowe Dyktando Biegane.

12.12.2022
7 grudnia w Szkole Podstawowej nr 5 odbyło się IV Międzyszkolne Mikołajkowe Dyktando Biegane dla uczniów lubońskich szkół podstawowych. Czteroosobowe zespoły musiały bezbłędnie i jak najszybciej zapisać tekst z trudnościami ortograficznymi.

Trzy osoby miały za zadanie zapamiętać kolejne fragmenty, przebiec wyznaczony dystans i podyktować „pisarzowi”. Emocji było mnóstwo! Dzieciom towarzyszyli goście honorowi i równocześnie fundatorzy nagród oraz upominków: Pani Burmistrz Małgorzata Machalska, Zastępca Burmistrza Pani Dorota Franek i Dyrektor Biblioteki Miejskiej Pani Agnieszka Begier. Gorąco kibicowali nauczyciele oraz koleżanki i koledzy.
Ostatecznie w kategorii klas trzecich najlepsza była drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 4, drugie miejsce zajęła Katolicka Szkoła Podstawowa, trzecie – Zespół Szkół. Wśród klas czwartych pierwsze miejsce zdobyła Szkoła Podstawowa nr 5, drugie- Katolicka Szkoła Podstawowa, trzecie- Szkoła Podstawowa nr 1.

SP 5 reprezentowali:

Klasa 4a – Oliwia Szkup, Julia Kosowska, Sara Wawrzycka, Marianna Chwiłkowska;

Klasa 3a- Lena Latosi, Magdalena Kaczorowska, Zofia Wąsowska, Michał Staszak.

Uczniowie „Piątki” uświetnili spotkanie pięknym, mikołajkowym występem (klasy 2a, 2d, 3a, 3b, 3c). Słodki poczęstunek sprzyjał integracji między szkołami. Kolejne Międzyszkolne Dyktando Biegane – już za rok!

Z kolei uczniowie klas piątych i szóstych sprawdzili swoje umiejętności w rywalizacji szkolnej. Tutaj pierwsze miejsca zdobyli:

Klasa 5a – Anna Dudzińska, Wiktoria Antczak, Barbara Szemraj, Marcel Mieloszyk.

Klasa 6a- Laura Monkiewicz, Krysia Buciora, Nikola Bartoszek, Franek Mwaba