E-dziennik

“Hazard? Nie daj się wciągnąć!”

11.01.2023
W dniu 16 grudnia 2022 roku uczniowie klasy siódmej i klas ósmych mieli spotkanie edukacyjne z przedstawicielem Krajowej Administracji Skarbowej pt. “Hazard? Nie daj się wciągnąć!”. Celem spotkania było uświadomienie młodzieży, jakie są zagrożenia związane z hazardem i dlaczego nie powinni dać się namówić na korzystanie z nielegalnych gier.

 

Zaproszony gość przedstawił sposoby działania nielegalnych grup czerpiących zyski z hazardu i pokazał mechanizmy uzależniania się od gier. Wyczulił też uczniów na zagrożenia w tym temacie, które mogą spotkać, korzystając z internetu. Podpowiedział, na co zwracać uwagę w swoim otoczeniu, mieście. Bardzo mocno podkreślał i wyjaśniał fakt, że możliwość kontroli przebiegu gry  jest tylko iluzją, a nad jej przebiegiem czuwa zainstalowany program, który ma przynieść zyski firmie, nie uczestnikowi! Na spotkaniu uczniowie zapoznani zostali także z przydatnymi adresami i numerami telefonów:

801 889 880 - numer  telefonu zaufania w razie problemów z hazardem

800 060 000 - krajowy numer  telefonu interwencyjnego, na który można zgłaszać  nielegalne praktyki hazardowe

Ewa Frąckowiak