Dzień Ziemi w naszej szkole.

27.04.2023
Światowy Dzień Ziemi, który przypada 22 kwietnia, obchodzony jest poprzez różne akcje, których celem jest promowanie postaw proekologicznych w społeczeństwie.
Uczniowie „PIĄTKI” włączyli się w akcję IX edycji sprzątania brzegów Warty, na trasie od Plaży Miejskiej do ujścia Strumienia Junikowskiego w Luboniu. Klasa 8c klasa 8c przygotowała zdrowe wiosenne śniadanie. Odbył się także konkurs PRZYRODNICZE TRIO.

Każdy uczeń, który miał ze sobą kanapkę- czyli drugie śniadanie ,otrzymał od nas zdrową przekąskę. To wszystko w ramach promowania zdrowego odżywiania wśród młodzieży szkolnej.

Uczniowie klasy siódmej i klas ósmych – trzyosobowe zespoły rozwiązywały test podczas konkursu PRZYRODNICZE TRIO, wykazując się ponadprogramową wiedzą o faunie i florze Wielkopolskiego Parku Narodowego, znakach ekologicznych, segregacji odpadów.
Zwycięzcami konkursu są :
Marcin Ptak, Jerzy Biniek, Łukasz Arciszewski z klasy 8c.
Miejsce drugie zajęli uczniowie kl. 8b: Kacper Kaczmarek Mikołaj Biegalski, Mateusz Marecki, a miejsce trzecie : Mikołaj Nowaczyk, Antoni Dajksler, Borys Bździel
.
Gratulujemy i zachęcamy uczniów niższych klas do udziału w przyszłym roku szkolnym.
Aneta Łukomska i Joanna Taberska