E-dziennik

Dzień  Motyla-Dzień Wrażliwości.

23.03.2023
21 marca to nie tylko Pierwszy Dzień Wiosny, ale również  Dzień Motyla – Dzień Wrażliwości. Tego dnia w  wielu urzędach miasta Poznania odbywa się malowanie motyli dla Hospicjum Palium. Uczennice naszej szkoły także wzięły udział w tej akcji. W Urzędzie Wojewódzkim pięknie malowały motyle: z klasy 8a: Ala Kierojczyk, Kasia Kobusińska, Maja Konarska, Ania Nowak, Martyna Szklarska, z klasy 8b: Julia Adamczak, Martyna Cegłowska i z klasy 8 c: Malwina Antczak, Roksana Leja i Julia Słabińska. Następnie udaliśmy się na pl. Wolności, po drodze rozdając przechodniom motyle. Razem ze Stowarzyszeniem „Na Tak”   uczestniczyliśmy  w przygotowanych atrakcjach, m.in. w paradzie, która przeszła przez plac Wolności, występach muzycznych i tańczeniu belgijki.

Katarzyna Jóźwiak