E-dziennik

Dzień Kolorowej Skarpetki

22.03.2024
21 marca to nie tylko początek kalendarzowej wiosny, ale również Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa – Dzień Kolorowej Skarpetki. Na znak integracji i solidarności z osobami z Zespołem Downa uczniowie założyli dwie kolorowe skarpetki, a także zostały wykonane przez uczniów plakaty. Daliśmy wszystkim czytelny znak naszego zainteresowania i aprobaty.

Uczniowie wykonali piękne kartki z pozdrowieniami, które zostały przekazane uczniom ze Szkoły Podstawowej nr 25 w Poznaniu z oddziałem integracyjnym. Drobne gesty mają znaczenie! Mogą przysłużyć się niwelowaniu barier i przezwyciężaniu stereotypów. Dzień ten jest bardzo ważny, różnorodny i wyjątkowy. Niepowtarzalny tak jak każdy z nas, inny i kolorowy!
Serdecznie wszystkim dziękujemy za włączenie się w naszą akcję. Super, że można na Was liczyć.

Daria Blaszka