Debata przed wyborami do Samorządu Uczniowskiego. WYBORY- 30 WRZEŚNIA!

25.09.2024
23 września w naszej szkole odbyła się debata z udziałem kandydatów do Samorządu Uczniowskiego oraz zaproszonych gości - reprezentantów poszczególnych klas. W spotkaniu uczestniczyły też Pani Dyrektor Jolanta Walczak, P. Aneta Jankowska-Łukomska, P. Paulina Cięgotura i P.Marta Smorowińska. Prowadzeniem zajął się Filip Czawiak z klasy 8A.
Pod ostrzałem pytań znaleźli się: Tymon Olejniczak z klasy 8B, Wojtek Stempczyński z klasy 7A, Marcel Bielinis z klasy 6A, Adrian Nickel z klasy 2B oraz Karolina Ratajczak z klasy 2B.
Do walki o miejsce w samorządzie stanęły też Weronika Bogacz z klasy 4D i Ewa Wentland z klasy 8B, ale niestety z powodu choroby nie miały szansy uczestniczyć w debacie.

Kandydaci kilka dni przed spotkaniem przygotowali plakaty wyborcze, w których nie brakowało konkretnych założeń, jakie planują zrealizować, jeśli tylko zostaną wybrani.
Przewijały się w nich niezwykle ciekawe pomysły, a skupiono się głównie na urozmaiceniu czasu spędzanego w szkole. Wśród propozycji znalazły się: nocki w szkole z filmem i pizzą, mecze siatkówki i piłki nożnej na długich przerwach, przerwy taneczne, zamiana ról (nauczyciele-uczniowie), dzień w piżamie, dzień w klapkach, dzień słodyczy, kino plenerowe, skrzynka "Głos ucznia", powrót "szczęśliwego numerka", prowadzenie papierowej wersji gazetki szkolnej czy dzień bez plecaka.
Widownia szczegółowo przeegzaminowała każdego z kandydujących, a oni z kolei musieli mocno precyzować swoje plany i opowiedzieć o sposobach, dzięki którym zamierzają je zrealizować.
Dyskusja była bardzo ożywiona, uczniowie mieli wiele pytań. Nie na wszystkie jednak zdążyli uzyskać odpowiedzi, gdyż debata, choć długa, dobiegła końca. Kandydaci zapewnili jednak, że w każdej chwili są otwarci na kolejne pytania i wszelkie sugestie, a także zachęcili do kontaktu z nimi na terenie szkoły.
Jesteśmy przekonani, że było to niezwykle owocne spotkanie, a wszyscy uczniowie, po otrzymaniu od swoich przedstawicieli klasowych krótkiej charakterystyki każdego z kandydujących, 30 września podczas głosowania podejmą przemyślaną decyzję.

Przypominamy, że w dniu głosowania, każdy z wyborców powinien posiadać aktualną legitymację!

Marta Smorowińska