E-dziennik

Czym zajmuje się geologia?

06.10.2023
2 października 2023 roku w ramach innowacji pedagogicznej "Młody przyrodnik prezentuje i naucza" naszą szkołę odwiedził geolog, mgr inż. Tomasz Palejko. Podczas spotkania z klasami 5e oraz 6c pan Tomasz opowiedział nam, czym zajmuje się geologia.

Nie mieliśmy pojęcia o tym, że ta nauka składa się z tylu dziedzin! Najciekawszym wydarzeniem była prezentacja okazów skał, skamielin i minerałów. Była to pokaźna kolekcja, w której uczniowie ochoczo uczestniczyli. Mogliśmy swobodnie dotknąć, obejrzeć i zrobić zdjęcia, z czego chętnie skorzystaliśmy. Największym zainteresowaniem cieszył się fioletowy ametyst, który część z nas kojarzyła z gry Minecraft! Pan Tomasz chętnie odpowiadał na nasze pytania, a było ich sporo. Żywa lekcja geologii to był świetny pomysł.

Uczniowie klasy 5 i 6.