E-dziennik

Czy wy wiecie, czy nie wiecie, co jest w szkolnej bibliotece?

27.11.2023
21 listopada uczniowie klasy 4b lekcję języka polskiego zrealizowali w szkolnej bibliotece. Z bliska przyjrzeli się pracy bibliotekarki, ksiegozbiorowi, porozmawiali o swoich ulubionych książkach, dowiedzieli się, jakie nowości trafiły ostatnio na regały i ile książek posiada w swoich zasobach nasza biblioteka. Jest ich całkiem sporo, bo - nie licząc podręczników - ponad 8000! Przypomniane zostały też zasady wypożyczania szkolnych lektur i innych książek.

Uczniowie zostali zachęceni do udziału w czytelniczej akcji, która aktualnie jest prowadzona. Efekt? Kilkoro uczniów klasy już zostało członkami Klubu Pożeraczy Książek i podjęło czytelnicze wyzwanie. Na koniec rzuciliśmy też okiem na ciekawą wystawę poświęconą Wisławie Szymborskiej.
Dziękujemy pani Katarzynie Wilińskiej - Jóźwiak za interesujące informacje i współpracę.

Magdalena Madajczyk-Głowacka