Zobacz nasze najświezsze
Aktualności
Podsumowanie projektu Mały Mistrz.
W roku szkolnym 2025/2026 uczniowie klasy 1d aktywnie uczestniczyli w ogólnopolskim projekcie „Mały Mistrz”, którego celem było rozwijanie sprawności fizycznej dzieci oraz kształtowanie nawyków zdrowego i aktywnego stylu życia.
Czytaj więcej
Dzień Sportu.
Tegoroczny Dzień Sportu odbył się w środę 23 czerwca. Uczniowie zmierzyli się z różnymi konkurencjami i zadaniami, także dotyczącymi bezpieczeństwa.
Czytaj więcej
Poezja z odzysku – twórcze podsumowanie roku na języku polskim.
W ostatnim tygodniu zajęć uczniowie podczas lekcji języka polskiego podsumowali swoją całoroczną kreatywność, biorąc udział w projekcie „Poezja z odzysku”. Zadanie polegało na tworzeniu kolaży poetyckich z wyrazów, zdań i fragmentów tekstów pochodzących z gazet, czasopism oraz niepotrzebnych druków.
Czytaj więcej
Klasa 1a w Ochotniczej Straży Pożarnej.
Klasa 1a odwiedziła Ochotniczą Straż Pożarną, gdzie uczniowie mieli okazję bliżej poznać zawód strażaka oraz specyfikę jego codziennej pracy. Dzieci zapoznały się ze sprzętem ratowniczo - gaśniczym i dowiedziały się, jak wygląda niesienie pomocy w różnych sytuacjach.
Czytaj więcej
Grzybobranie z „Panem Tadeuszem” w klasie 5
Podczas lekcji języka polskiego uczniowie klas 5b i 5c poznawali fragment „Grzybobrania” z „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza. Najpierw zapoznali się z różnymi rodzajami grzybów, o których wspomina poeta. Następnie wspólnie odkrywaliśmy porównania zastosowane w utworze.
Czytaj więcej
„Pręcik” – spektakl, który porusza serca.
18.06. grupa teatralna miała przyjemność wystąpić przed uczniami klas 4 z przedstawieniem pt.„Pręcik” autorstwa Maliny Prześlugi. To wyjątkowa opowieść o emocjach, wrażliwości i o tym, że każdy z nas nosi w sobie swój własny „pręcik” – wewnętrzne światło, które pomaga nam cieszyć się życiem, ale które czasem może zostać przygaszone przez trudne doświadczenia, chorobę czy brak zrozumienia ze strony innych.
Czytaj więcej
Warsztaty w Bibliotece Miejskiej.
Uczniowie klasy 1d uczestniczyli w wyjściu do Biblioteki Miejskiej, podczas którego mieli okazję poznać zasady funkcjonowania biblioteki oraz pracę bibliotekarzy. Dzieci zwiedziły poszczególne działy biblioteki, dowiedziały się, w jaki sposób można wypożyczać książki oraz jak należy o nie dbać.
Czytaj więcej
Brzmienia łączą pokolenia.
Uczniowie klas 1a, 1d oraz 3d uczestniczyli w wyjątkowym koncercie edukacyjnym pt. „Brzmienia łączą pokolenia. Szepty drewna – instrumenty dęte drewniane”, który odbył się w Bibliotece Miejskiej.
Czytaj więcej
Dzień przygód i zabawy!
17 czerwca uczniowie klas 4c i 4d spędzili fantastyczny dzień pełen przygód i świetnej zabawy. Podczas warsztatów survivalowych uczyli się m.in. budowania schronienia, filtrowania wody i maskowania. Nie zabrakło też emocji w parku linowym, na tyrolce, podczas minigolfa oraz innych aktywności na świeżym powietrzu.
Czytaj więcej
Konkurs Pięknego Pisania.
W naszej szkole odbył się Konkurs Pięknego Pisania dla uczniów klas 1–3. Celem konkursu było promowanie starannego, estetycznego pisania oraz rozwijanie umiejętności kaligraficznych wśród najmłodszych uczniów.
Czytaj więcej
Jak ratować zdrowie i życie?
Klasę 1b odwiedzili specjalni goście - Rodzice Hani, którzy na co dzień ratują zdrowie i życie. Jako ratownik medyczny i strażak Tata Hani opowiedział o pierwszej pomocy i przypomniał nam, jak zachować się w sytuacji zagrażającej zdrowiu. Mama Hani - Pielęgniarka pracująca na oddziale neurologicznym pokazała, że igły nie są straszne, a dobrze podane leki ratują życie i zdrowie.
Czytaj więcej
Warsztaty z cyberbezpieczeństwa.
8 czerwca uczniowie klasy 4c uczestniczyli w wyjątkowej lekcji wychowawczej poświęconej cyberbezpieczeństwu. Warsztaty poprowadzili panowie Michał Kaczorowski oraz Michał Krzyżan – tata dwojga naszych uczniów, którzy na co dzień zajmują się bezpieczeństwem w sieci w firmie Allegro.
Czytaj więcej