E-dziennik

Biblioteka- przyjazne miejsce!

10.04.2024
Biblioteka to przyjazne miejsce dla każdego. Przekonali się o tym uczniowie oddziału 0 naszej szkoły.

W dniu 10 kwietnia przyszli z wizytą do Biblioteki Miejskiej w Luboniu pod opieką pań Katarzyny Ratajczak i Izabelli Szulc.

Uczniowie zapoznali się ze sposobem wypożyczania książek i czasopism, mieli możliwość poszerzenia swojej wiedzy na temat książek i rozwijania zainteresowań czytelniczych.

Pani bibliotekarka w ciekawy sposób omówiła zasady korzystania z biblioteki - przedstawiła księgozbiór biblioteczny, oprowadziła uczniów po jego działach wraz z wężem Konradem. Dzieci z zainteresowaniem słuchali wszystkich informacji, z wielką ciekawością oglądali pomieszczenia biblioteczne, poznali w jaki sposób należy zachowywać się w czytelni. Byli zaskoczeni tak dużą liczbą książek na półkach. Po zwiedzeniu wszystkich pomieszczeń dzieci z zainteresowaniem słuchały czytanych przez panią bibliotekarkę bajek. Następnie wykonały prace plastyczne przedstawiające ich własne pomysły na udoskonalenie biblioteki.

Wycieczka sprawiła dzieciom wielką radość. Wizyta w bibliotece była dla nich dobrą lekcją. Poszerzyli oni swoje wiadomości o pracy bibliotekarza oraz poznali wartość książki i zalety czytania. Uczniowie pełni wrażeń i nowych doświadczeń wrócili do szkoły.

Katarzyna Ratajczak

Izabella Szulc