E-dziennik

Bezpieczne ferie – spotkanie z policjantami w świetlicy.

30.01.2024
Dla zapewnienia bezpieczeństwa naszych uczniów w czasie zbliżających się ferii zimowych 30 stycznia odbyło się spotkanie profilaktyczno-edukacyjne z funkcjonariuszami policji dla uczniów kl. 0-III. Podczas prelekcji policjanci przypomnieli o zagrożeniach mogących pojawić się w trakcie ferii.

Szczególnie skupili się na omówieniu zasad bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych oraz gier i zabaw na świeżym powietrzu. Przypomnieli zasady postępowania, jak należy się zachować, jeśli staną się świadkami zdarzeń, w których zagrożone jest ludzkie życie oraz pod jakie numery należy dzwonić, aby uzyskać potrzebną pomoc. Ważnym elementem spotkania była rozmowa o przestrzeganiu zasad poruszania się po drogach, szczególnie po zmroku, kiedy niezbędne stają się elementy odblaskowe.

Policjanci zakończyli spotkanie, życząc nam bezpiecznych i udanych ferii zimowych.

W ramach podziękowania dzieci wyrecytowały wiersz pt. "Policjant" i wręczyły rysunki przedstawiające pracę policjantów.

Wychowawcy świetlicy