E-dziennik

Bezpieczna Szkoła Krokodylka Tirka.

18.10.2023
18 października uczniowie z klas 1-3 oraz z oddziału przedszkolnego spotkali się z KROKODYLKIEM TIRKIEM, który przekazał im mnóstwo informacji związanych z bezpieczeństwem na drodze.
Nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskim projekcie informacyjno- edukacyjnym Inspekcji Transportu Drogowego „Bezpieczna Szkoła Krokodylka Tirka”.

Inspektorzy omawiali zasady bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym, aby kształtować właściwe wzorce zachowań wśród dzieci i uświadamiać co do zagrożeń czyhających na drodze. Najmłodsi uczniowie "Piątki" słuchali, wypowiadali się, oglądali filmiki i rozwiązywali zagadki- quizy - wszystko z głównym bohaterem DNIA, sympatycznym Tirkiem. Była z nami pani Burmistrz Dorota Franek, która także z zaciekawieniem obserwowała, jak dzieci poprzez zabawę utrwalają podstawowe zasady bezpieczeństwa oraz przepisy obowiązujące na drogach.
Wszyscy uczniowie otrzymali maskotkę Krokodylka i materiały edukacyjne. Dziękujemy!