E-dziennik

Ankieta na temat Polski – wyniki.

30.04.2023
Z okazji zbliżających się świąt majowych w klasach drugich i trzecich przeprowadzono ankietę na temat miejsc, zwyczajów, rzeczy i ludzi, bez których nie wyobrażamy sobie Polski. W ankiecie brało udział 116 uczniów i uczennic.

Najbardziej popularnym miastem, które ankietowani zwiedzili – nie licząc Poznania – jest Warszawa i Toruń. Święta oraz zwyczaje, które najbardziej lubimy celebrować to Boże Narodzenie oraz obchody świąt niepodległościowych – 3 maja oraz 11 listopada. 71 ankietowanych  chciałoby pojechać do Kołobrzegu,  45 w góry, do Zakopanego. Największą popularnością wśród zup cieszy się rosół. Uwielbia go 51 osób. Na drugim miejscu plasuje się pomidorowa – 33 osoby. Z kolei – najbardziej znanym Polakiem lub Polką jest Robert Lewandowski. Głosowało na niego aż 76 uczniów. Na kolejnych miejscach znaleźli się: Iga  Świętek, Jan Paweł II, Mikołaj Kopernik, Wisława Szymborska oraz prezydent Andrzej Duda.

Dziękujemy klasom drugim i trzecim za pomoc.

A. Wieloch